Bezpieczeństwo i ekologia

Prezentujemy Państwu produkty wiodącej w branży drewnianych zabawek edukacyjnych firmy SANTOYS.

Głównym surowcem używanym w tworzeniu oferowanych zabawek jest drewno kauczukowe pochodzące z przyzakładowych plantacji co chroni naturalne zasoby leśne przed degradacją.

Niewątpliwym walorem zastosowanego surowca jest jego wytrzymałość, odporność na rozsychanie się, zwartość i jednorodność umożliwiająca precyzyjną obróbkę. Uzupełnieniem zabawek bywają elementy ze stali lub bawełny.

Wszystkie zastosowane surowce, w tym również pigmenty do wybarwienia bawełny, farby i lakiery posiadają zarówno europejskie (CE, EN-71) jak i amerykańskie (ASTM) certyfikaty bezpieczeństwa umożliwiające ich zastosowanie w przedmiotach używanych przez dzieci. Zabawki są zgodne z Europejską Dyrektywą dotyczącą zabawek dla dzieci.

Rozwiązania konstrukcyjne uwzględniają dużą żywiołowość dzieci a więc na prawdopodobieństwo rozmontowania i połknięcia małych elementów. W trakcie współpracy z odpowiednimi specjalistami zadbano o wyeliminowanie tego rodzaju problemów. Zastosowane w zabawkach magnesy i drobne elementy współpracujące z nimi zostały zabezpieczone w sposób uniemożliwiający ich wydostanie z poszczególnych elementów zabawek.

Zabawki mają różne przeznaczenie w zależności od wieku i predyspozycji dziecka. Wszystkie zabawki mają wspólne cechy a mianowicie odpowiedni poziom jakości wykonania, nowoczesny design i ciekawą kolorystykę. Dziecko od początku swego życia winno być wychowywane w otoczeniu przedmiotów kształtujących poczucie estetyki rozwijających postrzeganie przestrzeni.

 

Powstanie każdej zabawki jest konsultowane ze specjalistami do spraw rozwoju dziecka. To właśnie oni w oparciu o badania zaproponowali przeznaczenie zabawek dla określonego wieku dziecka. Opiekunowie winni zwracać uwagę na opisy zabawek sugerujące przeznaczenie stosownie do wieku dziecka. Pamiętajmy, że zabawka przeznaczona dla dziecka starszego znudzi młodsze dziecko na niższym etapie rozwoju jeszcze zanim zacznie spełniać swą funkcje edukacyjną.

 

Zabawki doskonale sprawdzają się również w terapii dzieci autystycznych.

 

Część zabawek może stanowić ciekawe wyposażenie sklepów nie tylko dziecięcych w których dzieci przebywają z rodzicami.Trudno oczekiwać od kilkuletniego dziecka by nie było znudzone w trakcie dokonywania przez rodziców zakupów. Aby zniechęcenie dziecka nie przybierało na sile warto utworzyć dla niego właściwie przygotowany kącik zabaw. Obserwacje poczynione w naszym sklepie firmowym wręcz dowodzą, że istnienie takiego kącika przyciąga dzieci a więc i rodziców.

Wiele zabawek może stanowić wyposażenie specjalistycznych gabinetów lekarskich, przychodni, sal zabaw oraz przedszkoli i żłobków na co pozwalają uzyskane certyfikaty bezpieczeństwa.